|
Our Media/Results from Bowdoin Park Cross Country Classic
Our ResultsTeam Scores
2014 Results - Bowdoin Park Cross Country ClassicPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Sep 27th 2014, 6:09pm
Website:Click here Results by Fulton Accurate Timing
wwww.fultonaccuratetiming.com
Boys' 2500 Meters (Freshman)
Team Scores
==============================================================================================================
Rank Team Score Avg Total Spread 1 2 3 4 5 *6 *7
==============================================================================================================
1 CBA 30 10:49.85 54:09.29 1:10.91 1 4 5 7 13 19 24
2 La Salle Academy 49 11:08.62 55:43.10 54.98 2 10 11 12 14 18 20
3 Don Bosco 64 11:28.04 57:20.20 2:07.25 3 6 15 17 23 28 30
4 Red Hook 95 12:16.61 1:01:23.08 2:15.08 8 9 25 26 27
5 Plainview JFK 142 15:03.21 1:15:16.07 6:54.12 16 21 34 35 36 38 40
6 Beacon 147 14:43.12 1:13:35.60 3:23.56 22 29 31 32 33 37 39
==============================================================================================================
Name Team Time Points
==============================================================================================================
1 hill, brian CBA 10:13.1 1
2 Carranza, Matthew La Salle Academy 10:31.6 2
3 Omiya, June Don Bosco 10:34.4 3
4 distehano, jack CBA 10:38.3 4
5 anzano, kent CBA 10:53.9 5
6 Donnelly, Patrick Don Bosco 10:56.8 6
7 borenius, jack CBA 11:00.1 7
8 Hobson, Jack Red Hook 11:00.8 8
9 Husted, Ethan Red Hook 11:01.3 9
10 Hilton, Jack La Salle Academy 11:06.2 10
11 DeJordy, Jake La Salle Academy 11:18.4 11
12 Boyarsky, Benjamin La Salle Academy 11:20.5 12
13 west, joe CBA 11:24.0 13
14 Nigro, Tim La Salle Academy 11:26.6 14
15 Nicholson, Ryan Don Bosco 11:30.2 15
16 Meyers, Jake Plainview JFK 11:34.7 16
17 Klemm, Chris Don Bosco 11:37.4 17
18 Oakes, Ryan Eastchester 11:52.8
19 Benford, Jake La Salle Academy 11:54.1 18
20 Mignone, Mike Roy C. Ketcham 11:57.6
21 Ostroski, Ian Ridgefield Boys 12:00.9
22 rienzo, nick CBA 12:05.6 19
23 O'Neill, Luke La Salle Academy 12:10.1 20
24 Lynch, Kevin Plainview JFK 12:15.2 21
25 Dube, Malachi Eastchester 12:15.8
26 Walker, Jesse Ridgefield Boys 12:25.4
27 Gagnon, Max Ridgefield Boys 12:35.4
28 Lare, Jayen Beacon 12:37.5 22
29 Seavy, Sean Ridgefield Boys 12:40.3
30 kareeparampil, Andrew Don Bosco 12:41.6 23
31 bondschue, mitchell CBA 12:42.6 24
32 Bertomeu, Colin Red Hook 13:02.4 25
33 Murphy, Patrick Red Hook 13:02.8 26
34 Berns, Daniel Red Hook 13:15.9 27
35 Taddei, Paddy Don Bosco 13:24.1 28
36 Mancusi, John Eastchester 13:33.0
37 Istvan, Kaleb Beacon 14:09.4 29
38 Agriantonis, Andrew Briarcliff 14:22.6
39 Costanzo, Matt Don Bosco 14:27.5 30
40 Hazari, Vivec Roy C. Ketcham 14:57.3
41 Palson, Logan Beacon 15:05.3 31
42 Kidd, Ian Beacon 15:42.6 32
43 Kamara, Khalil Beacon 16:01.1 33
44 Vilchek, Daniel Plainview JFK 16:12.5 34
45 Arra, Harith John Jay EF 16:20.5
46 Wolson, Matt Plainview JFK 16:45.1 35
47 Sabarre, Gabriel John Jay EF 18:28.4
48 Stone, Jack Plainview JFK 18:28.8 36
49 Rivera, Matthew Beacon 18:49.8 37
50 Agriantonis, Stavros Briarcliff 20:25.8
51 Chow, Stanley Plainview JFK 20:34.7 38
52 Paschal, David Beacon 20:41.2 39
53 Zawatsky, Ryan Plainview JFK 24:01.0 40
Boys' 5000 Meters (Varsity I)
Team Scores
==============================================================================================================
Rank Team Score Avg Total Spread 1 2 3 4 5 *6 *7
==============================================================================================================
1 Haddonfield 55 16:57.32 1:24:46.64 30.63 5 10 12 13 15 34 38
2 Mount Academy 62 16:58.40 1:24:52.01 1:04.58 2 4 16 18 22 36
3 South Brunswick 95 17:15.41 1:26:17.07 1:21.66 7 11 17 19 41 58 95
4 Westfield 106 17:21.59 1:26:47.99 1:06.62 3 23 25 27 28 42 66
5 Port Jervis 166 17:41.86 1:28:29.30 3:10.93 1 9 30 45 81 107 109
6 Pleasantville 172 17:52.28 1:29:21.41 42.19 24 29 35 40 44 56
7 Kingston 202 17:59.73 1:29:58.69 2:19.80 6 14 50 63 69 73 78
8 Rye 239 18:17.92 1:31:29.61 2:48.44 8 20 49 79 83 123 130
9 Molloy 293 18:40.79 1:33:23.98 1:11.12 39 55 57 67 75 91 94
10 Onteora 312 18:44.91 1:33:44.57 49.44 46 60 61 71 74 85 92
11 Roy C. Ketcham 313 18:47.22 1:33:56.10 1:06.50 48 52 65 68 80 86 100
12 Trinity School 325 18:54.95 1:34:34.75 2:28.39 26 51 53 97 98 104
13 Briarcliff 343 19:01.60 1:35:08.00 1:58.89 31 64 76 84 88 89 106
14 Taconic Hills 361 19:12.73 1:36:03.67 2:39.61 47 62 70 72 110
15 West Islip Boys 363 19:10.49 1:35:52.46 2:13.78 32 54 82 96 99 119
16 Saranac 441 19:52.64 1:39:23.20 3:28.96 33 87 102 105 114 118 128
17 Nyack 487 21:06.09 1:45:30.49 5:22.82 43 59 116 134 135 139
18 Poly Prep 514 21:16.06 1:46:20.34 5:50.90 21 111 125 126 131 142
19 Friends Seminary 519 20:49.34 1:44:06.71 3:01.01 77 90 113 115 124 136 144
20 Spellman 572 22:26.98 1:52:14.94 7:46.09 37 120 127 141 147
21 Spackenkill 600 21:53.65 1:49:28.29 2:48.73 108 117 121 122 132 138
22 Beacon 635 23:17.25 1:56:26.28 7:17.43 101 112 133 140 149 150
23 John A Coleman 661 25:09.52 2:05:47.62 12:16.15 93 129 143 145 151
24 Millbrook 686 26:01.74 2:10:08.71 14:34.44 103 137 146 148 152
==============================================================================================================
Name Team Time Points
==============================================================================================================
1 Lane, Kobie Port Jervis 16:15.8 1
2 Baird, Keith Mount Academy 16:21.5 2
3 Russo, Matthew Westfield 16:32.1 3
4 Wareham, Baxter Mount Academy 16:35.1 4
5 Pelose, Greg Haddonfield 16:38.3 5
6 Trowbridge, Thorr Kingston 16:40.4 6
7 Neville, Nicholas South Brunswick 16:41.8 7
8 Ryan, Jack Rye 16:45.9 8
9 Bailey, Nasson Port Jervis 16:50.8 9
10 Evans, Chad Haddonfield 16:54.1 10
11 McCann, Kyle South Brunswick 16:58.5 11
12 Brennan, Danny Haddonfield 17:01.1 12
13 Gallagher, Colin Haddonfield 17:04.4 13
14 Morgan, Rastafari Kingston 17:06.1 14
15 Stoner, Austin Haddonfield 17:09.0 15
16 Blough, James Mount Academy 17:14.1 16
17 Budhu, Ryan South Brunswick 17:15.0 17
18 Mommsen, Sidney Mount Academy 17:15.6 18
19 Zamorski, Matthew South Brunswick 17:18.6 19
20 Bird, Ryan Rye 17:18.9 20
21 Clark, Peter Poly Prep 17:24.9 21
22 Kurtz, Martin Mount Academy 17:26.1 22
23 Chandler, William Westfield 17:28.5 23
24 Dorflinger, Drew Pleasantville 17:30.7 24
25 Siegel, Ryan Westfield 17:32.5 25
26 Taylor, Giacome Trinity School 17:33.9 26
27 Harting-Smith, Andrew Westfield 17:36.3 27
28 Jackler, Bryan Westfield 17:38.7 28
29 Watts, Patrick Pleasantville 17:41.2 29
30 Reilly, Lucas Port Jervis 17:42.5 30
31 Gallagher, Ryan Briarcliff 17:47.0 31
32 Kelly, Kyle West Islip Boys 17:48.7 32
33 Lepage, Zach Saranac 17:49.0 33
34 Goings, Chris Haddonfield 17:52.2 34
35 Coburn, Eamon Pleasantville 17:53.6 35
36 Kipphut, Jeremy Mount Academy 17:55.3 36
37 Thomas, Mitchel Spellman 18:00.6 37
38 Quanci, Brandon Haddonfield 18:00.8 38
39 Goldberg, Alex Molloy 18:01.6 39
40 Yahia, JC Pleasantville 18:03.1 40
41 Cauley, Nick South Brunswick 18:03.4 41
42 Campbell, Daniel Alex Westfield 18:06.1 42
43 Ahmed, Anas Nyack 18:09.4 43
44 McDermott, Declan Pleasantville 18:12.9 44
45 Vilsaint, Denzel Port Jervis 18:13.8 45
46 Talley, Kalo Onteora 18:14.7 46
47 Hotaling, Trey Taconic Hills 18:19.0 47
48 D'Adamo, Mike Roy C. Ketcham 18:19.3 48
49 Howells, Alec Rye 18:25.6 49
50 lancer, aiden Kingston 18:26.8 50
51 Bolster, Jake Trinity School 18:27.4 51
52 Du, Geoffrey Roy C. Ketcham 18:27.8 52
53 Kauppifa, Jason Trinity School 18:29.1 53
54 Cameron, Dan West Islip Boys 18:29.5 54
55 Tracy, Brian Molloy 18:36.0 55
56 McDermott, Aidan Pleasantville 18:36.9 56
57 Garabito, Andrew Molloy 18:38.4 57
58 Dave, Romeil South Brunswick 18:40.4 58
59 Ortega, Jemar Nyack 18:41.8 59
60 Meci, Andy Onteora 18:42.1 60
61 Danny, Wang Onteora 18:42.8 61
62 Koch, Ted Taconic Hills 18:44.0 62
63 Loughlin, Henry Kingston 18:45.5 63
64 Wax, Ian Briarcliff 18:46.5 64
65 Napora, Danny Roy C. Ketcham 18:46.8 65
66 Antonelli, Nicholas Westfield 18:48.9 66
67 Reddy, Micheal Molloy 18:55.6 67
68 Gogi, Jaskaran Roy C. Ketcham 18:56.7 68
69 Bogert, Brandon Kingston 19:00.2 69
70 Fasciano, Ben Taconic Hills 19:00.7 70
71 Milite, Jeremy Onteora 19:01.0 71
72 Walker, Skylar Taconic Hills 19:01.6 72
73 Regan, Liam Kingston 19:02.4 73
74 Aiden, Klein Onteora 19:04.1 74
75 Saczyk, Daniel Molloy 19:12.7 75
76 Terilli, Michael Briarcliff 19:13.6 76
77 Liberman, Evan Friends Seminary 19:15.2 77
78 becker, rob Kingston 19:24.1 78
79 Neave, Alex Rye 19:25.1 79
80 Cintron, Richard Roy C. Ketcham 19:25.8 80
81 Allen, Corey Port Jervis 19:26.7 81
82 Nowakowski, Aidan West Islip Boys 19:30.0 82
83 Tanaka, Kenta Rye 19:34.3 83
84 Patel, Dilan Briarcliff 19:35.3 84
85 Milite, Jordan Onteora 19:40.6 85
86 Whitehead, Adam Roy C. Ketcham 19:42.5 86
87 Liechty, Justin Saranac 19:43.1 87
88 Follis, William Briarcliff 19:45.9 88
89 Rojas, Sebastian Briarcliff 19:46.6 89
90 Parker, Felix Friends Seminary 19:50.5 90
91 Pizzella, Austin Molloy 19:52.6 91
92 Senecal, Andre Onteora 19:55.3 92
93 Hiedcamp, Tom John A Coleman 19:55.8 93
94 Murgida, Freddie Molloy 19:57.4 94
95 Weber, Joseph South Brunswick 19:59.6 95
96 Kelly, Liam West Islip Boys 20:01.9 96
97 Shub, Daniel Trinity School 20:02.1 97
98 Ryan, Aiden Trinity School 20:02.3 98
99 Thompson, Kyle West Islip Boys 20:02.5 99
100 Cortesi, Charles Roy C. Ketcham 20:09.1 100
101 Rutkoske, Michael Beacon 20:10.2 101
102 Madden, Connor Saranac 20:12.1 102
103 Estremera, Chris Millbrook 20:12.6 103
104 Mulikin, Nick Trinity School 20:21.0 104
105 Kitterle, Kolby Saranac 20:21.3 105
106 DiNome, Christopher Briarcliff 20:25.0 106
107 Henderson, Andrew Port Jervis 20:29.0 107
108 Errickson, Neil Spackenkill 20:35.3 108
109 Ulrichs, Brandon Port Jervis 20:45.1 109
110 Gellert, Jacob Taconic Hills 20:58.6 110
111 Rockwell, Harold Poly Prep 21:02.2 111
112 Kish, Richard Beacon 21:10.3 112
113 Giles, Lemmon Friends Seminary 21:17.1 113
114 Cringle, Kaden Saranac 21:17.9 114
115 Noll, Christian Friends Seminary 21:27.9 115
116 Dangler, Jerry Nyack 21:35.6 116
117 Spranzman, Joe Spackenkill 21:41.7 117
118 Lepage, Andrew Saranac 21:42.4 118
119 Cutrone, Andrew West Islip Boys 21:45.4 119
120 Jiminez, Alex Spellman 21:48.6 120
121 Fiore, Ian Spackenkill 21:50.6 121
122 Li, Vincent Spackenkill 21:56.8 122
123 Di Costanzo, Matt Rye 22:03.6 123
124 Cunningham, Reid Friends Seminary 22:16.2 124
125 Malanaphy, Devin Poly Prep 22:18.6 125
126 Littleton, Matthew Poly Prep 22:19.1 126
127 Garcia, Brendon Spellman 22:27.0 127
128 Burdo, Justin Saranac 22:53.1 128
129 Corbett, Tiernan John A Coleman 23:06.3 129
130 Karpovich, Chris Rye 23:10.0 130
131 Bogdanos, Michael Poly Prep 23:15.8 131
132 Gagliardo, Thomas Spackenkill 23:24.1 132
133 Horsford, Ryan Beacon 23:30.1 133
134 pavelchak, mike Nyack 23:31.8 134
135 Javier, Matthew Nyack 23:32.2 135
136 Nishanth, Nidhin Friends Seminary 23:44.4 136
137 Salander, Sam Millbrook 23:53.2 137
138 Carranza, Will Spackenkill 23:59.1 138
139 Angarola, Patrick Nyack 23:59.9 139
140 Fiduccia, Chance Beacon 24:08.3 140
141 Estevez, CJ Spellman 24:12.2 141
142 Muoio, Eric Poly Prep 24:45.3 142
143 Davidson, John John A Coleman 25:12.7 143
144 Osse, Chi Friends Seminary 25:17.7 144
145 Haskell, Xander John A Coleman 25:21.1 145
146 Ruiz, Jeremy Millbrook 25:22.0 146
147 Da'Rosa, Patrick Spellman 25:46.7 147
148 Every, Zane Millbrook 25:54.1 148
149 Robertin, Mikey Beacon 27:27.6 149
150 Matthewson, John Beacon 31:49.3 150
151 mckenna, ed John A Coleman 32:11.9 151
152 Guardiola, Paul Millbrook 34:47.0 152
Boys' 5000 Meters (Varsity II)
Team Scores
==============================================================================================================
Rank Team Score Avg Total Spread 1 2 3 4 5 *6 *7
==============================================================================================================
1 CBA 41 16:29.14 1:22:25.70 28.75 1 8 9 10 13 14 17
2 La Salle Academy 54 16:43.29 1:23:36.46 59.36 3 5 12 15 19 24 25
3 Don Bosco 67 16:49.58 1:24:07.93 54.28 6 7 11 21 22 23 26
4 Guilderland 140 17:23.66 1:26:58.34 1:57.72 2 16 34 35 53 54 67
5 Summit 147 17:33.49 1:27:47.46 06.47 27 28 29 30 33 50 81
6 Chaminade 174 17:39.25 1:28:16.25 38.30 20 31 37 39 47 68 71
7 St. John the Baptist 199 17:46.81 1:28:54.09 28.69 32 36 41 42 48 59 102
8 Susan Wagner 254 18:05.41 1:30:27.05 30.92 44 45 51 52 62 84 144
9 Wallkill Valley 286 18:05.60 1:30:28.00 3:00.19 4 40 43 96 103 104 141
10 Southern Regional 301 18:17.69 1:31:28.46 36.22 46 57 60 66 72 82 109
11 Princeton 312 18:18.93 1:31:34.68 52.07 38 58 69 73 74 76 138
12 John Jay EF 331 18:26.94 1:32:14.73 43.60 49 61 65 77 79 123 127
13 Daniel Hand 413 18:53.34 1:34:26.72 57.59 64 75 86 87 101 105 111
14 Eastchester 450 19:06.95 1:35:34.75 2:46.54 18 80 110 118 124 139 148
15 Teaneck 484 19:18.36 1:36:31.79 1:39.93 56 88 106 113 121 129 130
16 Miller Place Boys 508 19:41.16 1:38:25.83 4:01.52 70 89 90 94 165
17 Bellport Boys 513 19:26.06 1:37:10.32 1:54.29 55 85 119 120 134 154 164
18 Haldane 519 19:25.03 1:37:05.17 1:51.37 63 95 98 128 135 142
19 Rye Neck 553 19:37.60 1:38:08.00 1:32.79 78 97 116 126 136 161 167
20 American Studies 577 19:45.43 1:38:47.19 1:27.49 92 100 108 131 146 147 150
21 Weston 581 19:48.76 1:39:03.83 1:22.84 91 107 115 125 143 145 153
22 Tottenville 625 20:14.79 1:41:13.96 2:33.54 83 112 117 155 158 166
23 Plainview JFK 676 20:14.54 1:41:12.74 43.99 122 132 133 140 149 160 163
24 Saugerties 681 20:57.27 1:44:46.34 3:50.64 93 99 159 162 168 169
25 Red Hook 710 20:38.61 1:43:13.07 1:24.68 114 137 151 152 156 157 170
==============================================================================================================
Name Team Time Points
==============================================================================================================
1 ferro, blaise CBA 16:10.1 1
2 Carey, Noah Guilderland 16:15.3 2
3 Bouthillette, Matthew La Salle Academy 16:18.7 3
4 Corti, Craig Wallkill Valley 16:20.7 4
5 Gilbert, Austin Ridgefield Boys 16:22.7
6 Principe, David La Salle Academy 16:23.3 5
7 Sullivan, Patrick Don Bosco 16:25.4 6
8 Nicholson, Connor Don Bosco 16:27.2 7
9 morris, jack CBA 16:30.7 8
10 durney, aidan CBA 16:31.9 9
11 trigani, nick CBA 16:34.4 10
12 Rosas, David Don Bosco 16:36.5 11
13 Grundy, Jake La Salle Academy 16:38.4 12
14 dengler, tom CBA 16:38.9 13
15 Sogaard, Kristian Ridgefield Boys 16:42.8
16 greg, paugh CBA 16:50.0 14
17 Paiva, Daniel La Salle Academy 16:58.2 15
18 Tindale, Noah Guilderland 17:09.1 16
19 dengler, brian CBA 17:11.6 17
20 oconnell, martin Eastchester 17:12.6 18
21 Corso, Clint Ridgefield Boys 17:17.6
22 Notarianni, Christopher La Salle Academy 17:18.0 19
23 Nolan, Gunnar Chaminade 17:19.1 20
24 Gonzalez, Bobby Don Bosco 17:19.4 21
25 Novak, Luke Don Bosco 17:19.7 22
26 Weland, Zack Don Bosco 17:21.2 23
27 Placco, James La Salle Academy 17:25.6 24
28 Campagna, Alex La Salle Academy 17:26.4 25
29 Realander, Ethan Ridgefield Boys 17:27.2
30 Zeepvat, Alex Don Bosco 17:31.2 26
31 Heckelman, Christopher Summit 17:31.9 27
32 Booth, Mitchell Summit 17:32.3 28
33 Jones, Leland Summit 17:32.5 29
34 Manion, Patrick Summit 17:32.7 30
35 Bulter, Sean Chaminade 17:32.9 31
36 Seeberger, Tim St. John the Baptist 17:33.1 32
37 Blume, Ryan Summit 17:38.4 33
38 Capuano, Jared Guilderland 17:39.9 34
39 Feil, Jon Guilderland 17:41.4 35
40 Kildare, Sean St. John the Baptist 17:41.6 36
41 Ulrich, William Chaminade 17:41.8 37
42 Rist, Jacob Princeton 17:42.1 38
43 Raver, Michael Chaminade 17:45.2 39
44 Vanderhoff, Luke Wallkill Valley 17:45.5 40
45 Zigrosser, Aaron St. John the Baptist 17:47.8 41
46 Tinti, Chris St. John the Baptist 17:50.0 42
47 Wilowski, Mack Wallkill Valley 17:50.4 43
48 guzman, juan Susan Wagner 17:50.7 44
49 morales, emanuel Susan Wagner 17:51.0 45
50 Howley, Sean Southern Regional 17:55.7 46
51 Hayes, Jack Chaminade 17:57.4 47
52 Hannigan, Rory St. John the Baptist 18:01.8 48
53 Groen, Pete John Jay EF 18:03.4 49
54 Murray, Patrick Summit 18:06.3 50
55 gugendiren, prathiep Susan Wagner 18:11.7 51
56 morales, mathew Susan Wagner 18:12.2 52
57 McDonald, Ethan Guilderland 18:13.0 53
58 Warner, Victor Guilderland 18:13.6 54
59 Santana, Anthony Bellport Boys 18:14.4 55
60 Guzman, Darren Teaneck 18:14.6 56
61 Lovenberg, William Southern Regional 18:17.6 57
62 Donahue, Aiden Princeton 18:18.5 58
63 Laudenschlager, Devin St. John the Baptist 18:18.9 59
64 Kubarewicz, William Southern Regional 18:19.1 60
65 Birmingham, Frankie John Jay EF 18:20.1 61
66 cuthbertson, william Susan Wagner 18:21.6 62
67 Farrell, Nick Haldane 18:22.0 63
68 Roth, Collin Daniel Hand 18:22.3 64
69 Murray, Sean John Jay EF 18:23.4 65
70 Yates, Ethan Southern Regional 18:24.3 66
71 Horan, Andrew Guilderland 18:26.1 67
72 McCusker, RJ Chaminade 18:27.5 68
73 Chen, Noah Princeton 18:27.8 69
74 Schott, Tom Miller Place Boys 18:30.0 70
75 Iraj, Darius Chaminade 18:30.5 71
76 Ward, Jimmy Southern Regional 18:32.0 72
77 O'Connell, Patrick Princeton 18:32.4 73
78 Petrozzini, Jonathan Princeton 18:34.1 74
79 Noonan, Garrett Daniel Hand 18:36.0 75
80 Bjorkman, Karl Princeton 18:38.9 76
81 Jackson, Justin John Jay EF 18:40.9 77
82 Sexton, Conner Rye Neck 18:44.0 78
83 McCloskey, Kyle John Jay EF 18:47.1 79
84 yun, charles Eastchester 18:50.1 80
85 Sinunu, Matt Summit 18:51.4 81
86 Petit-Frere, Scotty Southern Regional 18:52.6 82
87 Esposito, William Tottenville 18:53.7 83
88 ruiz, isaiah Susan Wagner 18:56.1 84
89 Smith, Dan Bellport Boys 18:59.7 85
90 Clarke, Kevin Daniel Hand 19:03.8 86
91 Collins, Sean Daniel Hand 19:04.9 87
92 Ozoria, Eric Teaneck 19:06.6 88
93 Finamore, William Miller Place Boys 19:07.1 89
94 Zipper, Ryan Miller Place Boys 19:07.8 90
95 Sheiman, Matthew Weston 19:08.3 91
96 Reich, Samuel American Studies 19:09.0 92
97 Struzzieri, Tommy Saugerties 19:09.4 93
98 Gianfortone, Anthony Miller Place Boys 19:09.6 94
99 Haines, Brian Haldane 19:10.0 95
100 Perez, Jimmy Wallkill Valley 19:10.8 96
101 Bucknavage, Mikael Rye Neck 19:12.8 97
102 Petkus, Jonas Haldane 19:15.7 98
103 Skalla, Biko Saugerties 19:16.4 99
104 Anderson, Marcos American Studies 19:17.2 100
105 Johnson, Ryan Daniel Hand 19:19.9 101
106 Brown, Carey St. John the Baptist 19:20.3 102
107 gec, cameron Wallkill Valley 19:20.9 103
108 Boyle, Nick Wallkill Valley 19:21.4 104
109 Roth, Connor Daniel Hand 19:21.7 105
110 Corleto, Samuel Teaneck 19:27.6 106
111 Ward, Miller Weston 19:33.8 107
112 Frants, Robbie American Studies 19:37.8 108
113 Krause, Evan Southern Regional 19:39.2 109
114 McGahren, Andrew Eastchester 19:39.7 110
115 McGeary, Owen Daniel Hand 19:40.8 111
116 Guadagno, Louis Tottenville 19:47.1 112
117 Sanchez, Jose Teaneck 19:48.7 113
118 Kowalsky, Trevor Red Hook 19:49.7 114
119 Dong, Vincent Weston 19:50.2 115
120 McClain, Kris Rye Neck 19:51.1 116
121 Khodir, Ahmed Tottenville 19:52.2 117
122 Russo, Skyler Eastchester 19:53.4 118
123 Bellante, Ethan Bellport Boys 19:53.6 119
124 Brock, Thomas Bellport Boys 19:54.1 120
125 Emery, Steven Teaneck 19:54.6 121
126 Gilburne, Daniel Plainview JFK 19:55.2 122
127 Procopio, Matt John Jay EF 19:55.8 123
128 Faherty, Brendan Eastchester 19:59.2 124
129 Camp, Nick Weston 20:00.6 125
130 Wollowitz, Bram Rye Neck 20:03.5 126
131 Nameth, Kyle John Jay EF 20:04.0 127
132 Gannon, Andrew Haldane 20:04.2 128
133 Richards, Taj Teaneck 20:05.6 129
134 Amoako, Michael Teaneck 20:06.7 130
135 Felsenthal, Adam American Studies 20:07.0 131
136 Rubin, Michael Plainview JFK 20:07.3 132
137 Wicker, Josh Plainview JFK 20:08.2 133
138 Krompier, Matt Bellport Boys 20:08.7 134
139 Howell, Jake Haldane 20:13.4 135
140 Tuohy, Brendan Rye Neck 20:16.8 136
141 Kassner, Travis Red Hook 20:19.3 137
142 Watsky, Cy Princeton 20:20.1 138
143 Gibson, James Eastchester 20:22.6 139
144 Bloecker, Brandon Plainview JFK 20:23.2 140
145 Russo, Peter Wallkill Valley 20:27.2 141
146 Rizzi, Eric Haldane 20:27.9 142
147 Wong, Brendan Weston 20:31.1 143
148 qadri, mohamed Susan Wagner 20:33.2 144
149 Swoboda, Sam Weston 20:36.2 145
150 Roberts-Pereira, Maxwel American Studies 20:36.5 146
151 Heymann, Sacha American Studies 20:38.6 147
152 Chin, Jason Eastchester 20:38.9 148
153 Kerin, Ryan Plainview JFK 20:39.2 149
154 Needleman, Erez American Studies 20:45.1 150
155 Kehoe, Tyler Red Hook 20:49.8 151
156 Quinlan, Liam Red Hook 21:00.2 152
157 Kussmaul, Caleb Weston 21:03.2 153
158 Carasquillo, Marc Bellport Boys 21:05.0 154
159 Palaia, Frank Tottenville 21:14.1 155
160 Kafka, Ben Red Hook 21:14.4 156
161 Gilbert, Sam Red Hook 21:17.9 157
162 Roman, Joseph Tottenville 21:27.2 158
163 Mangione, Elliott Saugerties 21:29.1 159
164 Davidson, Bryan Plainview JFK 21:41.7 160
165 Van Buren, Jack Rye Neck 21:47.4 161
166 Quesnell, Tim Saugerties 21:51.7 162
167 Hilbert, Alexander Plainview JFK 22:01.9 163
168 Duarte, Miguel Bellport Boys 22:08.1 164
169 Angelo, Jake Miller Place Boys 22:31.6 165
170 Griffin, Mathew Tottenville 22:36.0 166
171 Wong, Mike Rye Neck 22:39.6 167
172 Robinson, Will Saugerties 23:00.0 168
173 Lachmann, Dan Saugerties 23:47.9 169
174 Donovan, Connor Red Hook 24:45.8 170
Boys' 5000 Meters (JV I)
Team Scores
==============================================================================================================
Rank Team Score Avg Total Spread 1 2 3 4 5 *6 *7
==============================================================================================================
1 CBA 15 17:10.08 1:25:50.40 20.05 1 2 3 4 5 6 8
2 Westfield 107 18:37.28 1:33:06.42 50.00 11 14 17 32 33 44 46
3 South Brunswick 110 18:42.18 1:33:30.90 06.48 20 21 22 23 24 30 31
4 Don Bosco 118 18:32.31 1:32:41.56 2:16.35 7 10 12 29 60 64 67
5 Chaminade 135 18:46.98 1:33:54.91 53.94 13 16 26 37 43 52 68
6 Summit 158 18:56.37 1:34:41.89 47.41 15 25 36 40 42 53 54
7 La Salle Academy 161 18:54.75 1:34:33.78 1:31.15 9 27 28 47 50 51 56
8 Princeton 198 19:12.45 1:36:02.25 1:18.68 19 35 38 45 61 65 66
9 Southern Regional 229 19:25.96 1:37:09.80 1:32.94 18 41 48 59 63 69 70
10 Ridgefield Boys 234 19:24.61 1:37:03.08 40.12 34 39 49 55 57 58 62
11 Haldane 375 22:37.62 1:53:08.11 2:44.53 71 72 75 78 79 85 86
12 Port Jervis 387 23:47.36 1:58:56.80 3:06.00 73 74 76 81 83 87
13 Miller Place Boys 411 25:06.68 2:05:33.40 3:32.19 77 80 82 84 88 89
==============================================================================================================
Name Team Time Points
==============================================================================================================
1 kruppa, josh CBA 16:59.3 1
2 dooling, jon CBA 17:02.4 2
3 hiler, pat CBA 17:14.5 3
4 mclaughlin, christian CBA 17:15.1 4
5 martinek, sean CBA 17:19.4 5
6 trigani, colin CBA 17:25.4 6
7 Tucker, Donovan Don Bosco 17:36.8 7
8 anzano, drake CBA 17:44.3 8
9 tucker, duncan CBA 17:45.6
10 yuro, noah CBA 17:53.4
11 stark, j p CBA 17:54.0
12 Carlisle, Benjamin La Salle Academy 17:57.8 9
13 McNicholas, Billy Don Bosco 17:58.2 10
14 gardner, riley CBA 17:58.5
15 roma, matt CBA 18:02.8
16 Givelber, Gabriel Westfield 18:13.2 11
17 Fuhrman, Justin Don Bosco 18:17.7 12
18 Fitzpatrick, Connor Chaminade 18:19.6 13
19 Hall, Alexander Westfield 18:20.8 14
20 Murray, Kevin Summit 18:25.3 15
21 Kelly, Kevin Chaminade 18:26.0 16
22 Chin, Cameron Westfield 18:26.5 17
23 Adanatzain, Evan Southern Regional 18:32.8 18
24 Barr, Blake Haddonfield 18:33.0
25 schmeck, gavin Haddonfield 18:33.3
26 knepple, paul CBA 18:36.6
27 Delaney, Nicholas Princeton 18:37.9 19
28 Handsman, Justin South Brunswick 18:40.0 20
29 Fisher, Jared South Brunswick 18:41.2 21
30 Ahmed, Farris South Brunswick 18:41.6 22
31 Savlov, Jeremy South Brunswick 18:41.8 23
32 Sandoli, Stephen South Brunswick 18:46.5 24
33 McFadden, Seamus Summit 18:47.7 25
34 Strzelinski, Chris Chaminade 18:48.0 26
35 colucci, tom La Salle Academy 18:51.9 27
36 Gugliemetti, Justin La Salle Academy 18:54.5 28
37 Conor, Lenahan Don Bosco 18:55.9 29
38 kane, kevin CBA 18:56.1
39 Porcelli, Victor South Brunswick 18:57.5 30
40 Febinger, Ethan South Brunswick 18:58.0 31
41 Annitsakis, Andrew Westfield 19:02.9 32
42 Baker, Matthew Westfield 19:03.2 33
43 DeMassa, Brad Ridgefield Boys 19:03.5 34
44 Ackerman, Alex Princeton 19:05.0 35
45 Sonty, Sukrut Summit 19:05.3 36
46 Rogers, Jack Chaminade 19:08.1 37
47 Towers, Matt Princeton 19:08.8 38
48 Mickool, Ian Ridgefield Boys 19:10.5 39
49 Kinget, Andreas Summit 19:11.2 40
50 McBride, Connor Southern Regional 19:11.6 41
51 Passey, Marshall Summit 19:12.7 42
52 Kiley, Scott Chaminade 19:13.5 43
53 Krueger, Conor Westfield 19:13.8 44
54 Wailoo, Elliot Princeton 19:14.2 45
55 Swingle, Christopher Westfield 19:15.2 46
56 Bissitt, Bob La Salle Academy 19:20.9 47
57 Sabato, Thomas Westfield 19:23.9
58 Loughlin, Liam Westfield 19:24.5
59 Nodine, Craig Southern Regional 19:27.8 48
60 Keller, Calvin Ridgefield Boys 19:28.7 49
61 o'mara, connor La Salle Academy 19:29.0 50
62 hertzer, Aaron La Salle Academy 19:29.2 51
63 hines, brendan Chaminade 19:30.1 52
64 Triarsi, Jacob Westfield 19:32.3
65 Gokan, Alex Summit 19:33.6 53
66 Ellison, Tom Summit 19:35.8 54
67 Johnson, Ryan Ridgefield Boys 19:37.0 55
68 Landrieu, Patrick South Brunswick 19:38.8
69 DeWitt, Harrison La Salle Academy 19:40.2 56
70 Oakes, Andrew Ridgefield Boys 19:43.6 57
71 Howley, Ty Ridgefield Boys 19:46.9 58
72 Conner, Devin Southern Regional 19:52.1 59
73 Andrew, mccormack Don Bosco 19:53.2 60
74 Torio, Alec Summit 19:54.1
75 Donahue, Jackson Princeton 19:56.6 61
76 Ragoza, Connor Westfield 19:57.0
77 Patil, Chiraag Summit 19:59.5
78 Keating, Johnathan Ridgefield Boys 20:00.0 62
79 Frey, William Westfield 20:02.7
80 Mormile, Matt Summit 20:03.4
81 Attardi, Jeffery Southern Regional 20:05.8 63
82 Vricella-Stokes, Michae Westfield 20:06.2
83 Hausman, Davis Summit 20:08.7
84 Ophel, Jasper Summit 20:11.5
85 Shea, Mike Don Bosco 20:12.9 64
86 Bowlin, Isaac Princeton 20:17.1 65
87 Parker, Will Princeton 20:20.2 66
88 Witt, Mike Don Bosco 20:20.5 67
89 Herwig, Matt Princeton 20:24.4
90 Salerno, Benjamin Westfield 20:25.4
91 Mooney, Griffin Westfield 20:27.4
92 Bennett, Anthony Chaminade 20:29.6 68
93 Johnson, Brian Westfield 20:30.1
94 Iacovelli, Max Southern Regional 20:31.6 69
95 Greenblatt, Scott Summit 20:34.9
96 Wolfson, Jonathan Briarcliff 20:40.0
97 Gethard, WIlliam Southern Regional 20:41.2 70
98 McIntyre, Kyle Westfield 20:41.7
99 Feeney, Griffin Summit 20:42.0
100 Prasek, Christopher Westfield 20:51.4
101 Mandelbaum, Ethan Summit 20:53.3
102 Datwani, Liam Westfield 20:54.0
103 Dunham, Paul Westfield 20:55.9
104 Narod, Kyle Roy C. Ketcham 20:57.1
105 Powell, Ben Summit 20:58.2
106 Naiman, David Summit 20:59.3
107 murphy, ryan Westfield 21:01.4
108 Van Dyck, Duncan Princeton 21:06.8
109 Duffy, Peter Haldane 21:08.0 71
110 Silhavy, Adam Haldane 21:08.5 72
111 DeBenedetto, Matthew Westfield 21:15.0
112 Herwig, Will Princeton 21:15.5
113 Johnston, Brandon Summit 21:16.9
114 Foley, Jared Westfield 21:18.1
115 Ratner, Will Princeton 21:24.3
116 Ryan, Jacob Briarcliff 21:27.9
117 Wood, Jack Haddonfield 21:28.7
118 Murray, Kyle Summit 21:29.5
119 Kanter, Kevin Princeton 21:30.0
120 Alivisatos, Ares Princeton 21:30.3
121 Brinckman, Thomas Princeton 21:33.7
122 Kaufman, Griffin Princeton 21:54.2
123 Dorini, Nathan Princeton 21:55.1
124 Pormilli, Hunter Princeton 22:00.3
125 Fernandez, Justin Westfield 22:01.5
126 Isaac, Harrison Briarcliff 22:05.9
127 Dwyer, Callaghan Westfield 22:08.8
128 Wolfe, Jamie Westfield 22:14.6
129 Wang, Kenneth Princeton 22:15.9
130 Capistrano, Joshua Westfield 22:17.1
131 Kim, Christopher Westfield 22:17.7
132 Bell, Sean Princeton 22:18.8
133 Prundl, DJ Port Jervis 22:20.4 73
134 Endo, Hirotaka Roy C. Ketcham 22:21.9
135 peterman, jimmy Haddonfield 22:32.0
136 Scalera, Cameron Westfield 22:42.8
137 Woods, Patrick Westfield 22:52.0
138 Huang, Will Princeton 22:57.0
139 Erato, Joseph Port Jervis 22:59.1 74
140 Smirk, James Princeton 22:59.6
141 Osterfeld, Ellis Haldane 23:13.9 75
142 Martin, Michael Port Jervis 23:18.3 76
143 Rohwetter, Thomas Westfield 23:20.2
144 Shalam, Coby Trinity School 23:23.1
145 Frost, Michael Princeton 23:28.1
146 Hewson, Jack Miller Place Boys 23:29.5 77
147 Winters, Carter Saranac 23:41.2
148 Lewis, Dare Princeton 23:44.4
149 Shea, Nolan Haldane 23:45.4 78
150 Ionescu, Alexandru Westfield 23:45.7
151 Kisslinger, Kyle Haldane 23:52.5 79
152 Jakobovic, Paul Westfield 24:02.1
153 Sottilo, James Miller Place Boys 24:10.4 80
154 Lichtblau, Aaron Princeton 24:20.6
155 Ramirez, Michael Princeton 24:24.6
156 Dellarso, Edward Westfield 24:31.4
157 Jarvis, Logan Saranac 24:38.9
158 Cullen, Harrison West Islip Boys 24:47.0
159 Yearance, Dan Roy C. Ketcham 24:50.6
160 Aumick, Raven Port Jervis 24:52.8 81
161 Smith, Spencer Princeton 24:58.0
162 Gupta, Vikram Briarcliff 25:15.7
163 Lombardi, Stephen Miller Place Boys 25:25.1 82
164 Parker, Coleman Port Jervis 25:26.4 83
165 Ferrari, Christopher Miller Place Boys 25:26.9 84
166 Kenny, Kyle Haldane 25:29.6 85
167 Taylor, Jeremy Princeton 25:30.9
168 Rotando, David Haldane 25:35.6 86
169 Henderson, Theo Haldane 25:36.2
170 Meerdink, Justin Port Jervis 25:41.7 87
171 Dehn, Dan Roy C. Ketcham 25:45.0
172 Liefer, Ian Trinity School 25:50.0
173 Christensen, Will Princeton 26:07.5
174 schiling, austin Miller Place Boys 27:01.7 88
175 Pecorale, Aidan West Islip Boys 27:03.0
176 buscemi, matt Miller Place Boys 27:34.1 89
Boys' 5000 Meters (JV II)
Team Scores
==============================================================================================================
Rank Team Score Avg Total Spread 1 2 3 4 5 *6 *7
==============================================================================================================
1 Mount Academy 18 18:26.05 1:32:10.26 1:09.66 1 2 3 5 7 8 16
2 St. John the Baptist 58 19:15.72 1:36:18.61 57.26 4 9 12 14 19 22 28
3 Guilderland 84 19:36.80 1:38:04.01 1:03.54 10 11 13 21 29 30
4 Susan Wagner 103 19:47.31 1:38:56.55 38.34 15 17 20 24 27 39 48
5 Kingston 149 20:28.58 1:42:22.94 2:16.27 18 23 25 34 49 71 75
6 Eastchester 165 20:46.15 1:43:50.75 2:49.32 6 31 41 42 45 63 85
7 Daniel Hand 210 21:23.13 1:46:55.66 58.87 35 37 43 44 51 52 58
8 Pleasantville 242 21:46.64 1:48:53.21 1:21.61 38 40 47 56 61 62 67
9 John Jay EF 258 22:18.09 1:51:30.48 5:57.90 32 33 36 60 97
10 Red Hook 307 22:43.83 1:53:39.17 2:16.24 50 55 59 66 77 89 101
11 Tottenville 324 23:03.97 1:55:19.88 2:42.27 46 54 69 74 81 82 87
12 Plainview JFK 333 23:08.37 1:55:41.87 2:24.23 53 64 65 68 83 84 88
13 Rye 355 23:37.50 1:58:07.54 5:22.60 26 70 76 90 93 94 95
14 Rye Neck 375 23:51.07 1:59:15.36 2:18.68 57 73 79 80 86 91 98
15 Friends Seminary 437 25:19.20 2:06:36.04 4:09.00 72 78 92 96 99 100 102
==============================================================================================================
Name Team Time Points
==============================================================================================================
1 Blough, Daryl Mount Academy 17:51.8 1
2 Baird, Brendan Mount Academy 17:58.3 2
3 King, Bernard Mount Academy 18:33.5 3
4 O'Brien, James St. John the Baptist 18:40.8 4
5 Noble, Lester Mount Academy 18:45.5 5
6 McGahren-Clemens, Russe Eastchester 18:53.8 6
7 Ben Eliezer, Judah Mount Academy 19:01.4 7
8 Barth, Michael Mount Academy 19:07.8 8
9 Kain, Patrick St. John the Baptist 19:09.0 9
10 Trichilo, Paul Guilderland 19:13.6 10
11 Swartzendruber, Jacob Guilderland 19:17.7 11
12 DeMaio, Peter St. John the Baptist 19:23.2 12
13 Ericson, Ryan Guilderland 19:24.8 13
14 Moss, Kevin St. John the Baptist 19:27.8 14
15 gagliano, mike Susan Wagner 19:28.3 15
16 Boller, Tyson Mount Academy 19:29.1 16
17 vale, aruro Susan Wagner 19:30.4 17
18 Timbrouck, Nick Kingston 19:33.9 18
19 Brown, Declan St. John the Baptist 19:38.1 19
20 King, Adam Mount Academy 19:38.4
21 Keiderling, Jamie Mount Academy 19:45.3
22 denio, mike Susan Wagner 19:47.5 20
23 Kurtz, Chaim Mount Academy 19:50.8
24 Brennan, Ryan Guilderland 19:51.1 21
25 Folan, Thomas St. John the Baptist 19:51.6 22
26 markle, cameron Kingston 20:01.4 23
27 Maendel, Riley Mount Academy 20:03.4
28 martucci, frank Susan Wagner 20:03.9 24
29 loughlin, johnny Kingston 20:04.2 25
30 Willis, Andrew Rye 20:05.0 26
31 friedman, doug Susan Wagner 20:06.7 27
32 Madden, William St. John the Baptist 20:09.3 28
33 Martin, Scott Guilderland 20:17.1 29
34 Tolfa, Christian Guilderland 20:19.6 30
35 Noble, Roscoe Mount Academy 20:28.5
36 DelCueto, Louis Eastchester 20:34.8 31
37 Dinan, James John Jay EF 20:36.0 32
38 Healy, Aiden St. John the Baptist 20:38.5
39 Compy, Azuolas Mount Academy 20:39.7
40 Cirasole, Nick St. John the Baptist 20:47.0
41 Baniel, Janrell John Jay EF 20:50.1 33
42 burkland, bailey Kingston 20:53.6 34
43 Zorba, Nico Daniel Hand 20:55.4 35
44 Kurtz, Nate Mount Academy 21:00.4
45 Legare, Michael John Jay EF 21:03.1 36
46 Healey, Michael Daniel Hand 21:04.5 37
47 Iaia, Perry St. John the Baptist 21:04.8
48 Blasdell, Will Pleasantville 21:06.4 38
49 lam, joshua Susan Wagner 21:07.4 39
50 Arnold, Kent Pleasantville 21:12.2 40
51 Schneider, James St. John the Baptist 21:17.3
52 Belmonte, Joe Eastchester 21:18.8 41
53 Zhu, Andy Eastchester 21:20.4 42
54 Analoui, Sina Daniel Hand 21:28.1 43
55 Rossi, Michael Daniel Hand 21:33.5 44
56 Chan, Andy Eastchester 21:43.1 45
57 Coppola, Nicholas Tottenville 21:43.9 46
58 Lupo, Justin Pleasantville 21:47.4 47
59 caputo, christopher Susan Wagner 21:48.2 48
60 espisito, mike Kingston 21:50.2 49
61 Mialma, John Red Hook 21:50.9 50
62 Stein, Vincent Daniel Hand 21:54.3 51
63 Ainsworth, Spencer Daniel Hand 22:03.3 52
64 Cohen, David Plainview JFK 22:06.0 53
65 weir, Sean Tottenville 22:06.3 54
66 Peterson, Liam Red Hook 22:15.2 55
67 Coburn, Tucker Pleasantville 22:19.6 56
68 Styler, Alexander Rye Neck 22:20.0 57
69 Okamoto, Jeffrey Daniel Hand 22:22.1 58
70 Mosher, Scott Red Hook 22:26.3 59
71 Bermudez, Noel John Jay EF 22:27.6 60
72 Trombetta, Ben Pleasantville 22:28.0 61
73 Costa, Liam St. John the Baptist 22:33.0
74 Bentley, John Pleasantville 22:33.3 62
75 liang, alexander Eastchester 22:35.9 63
76 hernadez, dan Susan Wagner 22:36.4
77 Compy, Justin Mount Academy 22:39.7
78 Anderson, Brendan St. John the Baptist 22:48.0
79 Schor, Nathan Plainview JFK 22:55.2 64
80 Halilej, Josh Plainview JFK 22:57.2 65
81 Mullen-Mechtly, Patrick Red Hook 22:59.8 66
82 Lyons, Parker Bellport Boys 23:02.0
83 Mercado, Stephen St. John the Baptist 23:03.2
84 Rosenshine, Mitchell Pleasantville 23:05.1 67
85 Sternberg, Matthew Plainview JFK 23:13.6 68
86 beronzon, ? Tottenville 23:14.0 69
87 Jake, Rosenstadt Rye 23:23.9 70
88 Yahia, Philippe Pleasantville 23:26.1
89 zajac, eddy Kingston 23:28.0 71
90 omar-payne, richard Friends Seminary 23:30.3 72
91 Marrinan, Sean Daniel Hand 23:34.8
92 Cotter, Sean Pleasantville 23:36.7
93 Parker, Corey Rye Neck 23:38.8 73
94 Distefano4, Paul Tottenville 23:49.8 74
95 Reul, Samuel Daniel Hand 23:50.0
96 melchionne, giovanni Kingston 23:55.5 75
97 Fahey, Quinn Rye 24:06.3 76
98 May, Daniel Red Hook 24:07.1 77
99 Berthoumieux, Garrett Friends Seminary 24:07.6 78
100 Thomson, Bryce Daniel Hand 24:09.6
101 Gorman, Jamie Daniel Hand 24:11.5
102 Coleman, Max Pleasantville 24:14.2
103 Fraioli, Sam Rye Neck 24:14.6 79
104 Cooper, Jack Pleasantville 24:17.5
105 Nelson, Collen Daniel Hand 24:20.2
106 Tuohy, Aidan Rye Neck 24:23.4 80
107 Weir, Mathew Tottenville 24:26.2 81
108 Solimeo, Philip Tottenville 24:28.4 82
109 Benson, Troy Plainview JFK 24:30.2 83
110 Goldstein, Jeffrey Plainview JFK 24:31.6 84
111 Rampersaud, Nicholas Eastchester 24:34.5 85
112 Geier, Jack Pleasantville 24:36.0
113 Ono, Genki Rye Neck 24:38.7 86
114 Doyle, Paul Eastchester 24:40.4
115 Pepe, Alphonse Tottenville 24:49.1 87
116 Schon, Tyler Daniel Hand 24:50.9
117 Nacson, Amit Plainview JFK 24:57.0 88
118 Wootan, Caleb Red Hook 24:58.8 89
119 Willis, Mark Rye 25:05.0 90
120 fischer, nicholas Rye Neck 25:16.3 91
121 Pepe, Sebastian Tottenville 25:19.0
122 Kirschen, Nate Eastchester 25:26.0
123 Brunstad, Matthew Friends Seminary 25:26.7 92
124 Mayo-Smith, Alex Rye 25:27.6 93
125 Dennison, Evan Daniel Hand 25:30.7
126 Buenahora, Santiago Rye 25:34.4 94
127 Mc Quade, Rory Rye 25:38.7 95
128 Hadley, Alexander Friends Seminary 25:52.4 96
129 Reid, Justin Daniel Hand 25:58.2
130 Eliassof, Jonathan Plainview JFK 26:10.5
131 Barbara, Matt Rye 26:30.2
132 Sziklas, Charlie John Jay EF 26:33.9 97
133 D'Anna, Joey Eastchester 26:35.0
134 barringer, andrew Kingston 26:35.6
135 Pardo, Keegan Bellport Boys 26:46.8
136 Styler, Ben Rye Neck 27:03.2 98
137 Niccolai, Patrick Daniel Hand 27:07.2
138 Scalise, Nick Eastchester 27:08.7
139 fotiadis, alex Eastchester 27:11.5
140 Desai, Aarsh Rye 27:15.4
141 Webber, Jack Rye Neck 27:25.2
142 Litke, Michael Friends Seminary 27:39.3 99
143 Andrew, Burke Rye 27:54.7
144 Janowicz, Alex Rye 27:59.0
145 guzzetta, teddy Rye Neck 28:04.9
146 Wu, Eric Daniel Hand 28:16.3
147 cohen, william Friends Seminary 28:41.1 100
148 Mancusi, Dan Eastchester 28:51.0
149 Laiz, Matt Eastchester 28:51.7
150 Akst, Nicholas Red Hook 28:56.7 101
151 Nowak, Marek Rye 29:06.0
152 Agosta, Michael Rye 29:25.1
153 Leech, Jamison Bellport Boys 29:53.5
154 Hassenfratz, Kevin Rye Neck 30:17.4
155 Ponticello, Matthew Rye Neck 30:24.2
156 felsenthal, edward Friends Seminary 30:32.5 102
157 Lord, James Rye Neck 30:37.3
158 Osse, Chuma Friends Seminary 31:04.4
159 LItke, Patrick Friends Seminary 31:17.5
160 Kates, Brandon Rye Neck 31:38.9
161 McGylnn, Jason Bellport Boys 32:06.4
162 ?, ? Eastchester 32:13.6
163 Primrose, Shawn Rye Neck 32:30.1
164 LeMoigne, Nicholas Rye Neck 33:12.3
165 Buchman, Ian Plainview JFK 36:29.6
Girls' 2500 Meters (Freshman)
Team Scores
==============================================================================================================
Rank Team Score Avg Total Spread 1 2 3 4 5 *6 *7
==============================================================================================================
1 Beacon 15 15:53.98 1:19:29.92 2:20.08 1 2 3 4 5 6 7
==============================================================================================================
Name Team Time Points
==============================================================================================================
1 Dwyer-McNulty, Sheena Red Hook 12:43.1
2 Augustine, Kathryn Weston 12:49.0
3 Feeney, Noelle North Rockland 13:02.9
4 Lehman, Vivian Weston 13:15.3
5 O'Connor, Kerry North Rockland 13:22.3
6 Deleon, Miranda Eastchester 13:47.9
7 Konopko, Kathryn North Rockland 14:04.6
8 Kurtz, Skyler Beacon 15:07.3 1
9 Galbo, Joanna Beacon 15:07.6 2
10 Maffei, Jenna Beacon 15:38.4 3
11 Tutasi, Sabrina Beacon 16:09.4 4
12 Mazzola, Emilie Briarcliff 16:47.6
13 Ertel, Stephanie John Jay EF 17:07.2
14 Albra, Victoria Beacon 17:27.4 5
15 Capparelli, Julia Eastchester 18:23.8
16 Meise, Alexandra John Jay EF 18:45.3
17 Shuemaker, Madison Briarcliff 18:53.0
18 Mosher, Elizebeth Red Hook 19:36.1
19 Oberle, Rebecca Beacon 19:40.4 6
20 Yanqui, Samantha Beacon 22:30.0 7
21 Young, Lila Beacon 22:56.4
Girls' 5000 Meters (Varsity I)
Team Scores
==============================================================================================================
Rank Team Score Avg Total Spread 1 2 3 4 5 *6 *7
==============================================================================================================
1 Haddonfield 41 20:20.98 1:41:44.90 2:34.42 1 6 10 11 13 17 36
2 Lakeland/Panas 87 21:42.69 1:48:33.49 4:15.19 2 4 12 19 50 68 77
3 Bayport-Blue Point 95 21:39.12 1:48:15.60 1:32.46 7 14 21 26 27 28 33
4 Briarcliff 101 21:43.70 1:48:38.51 2:03.70 3 15 20 31 32 62
5 Weston 160 23:00.71 1:55:03.59 4:10.02 5 18 42 44 51 55 59
6 Haldane 186 23:26.44 1:57:12.20 3:45.33 24 25 30 46 61 78
7 Nyack 186 23:25.97 1:57:09.88 4:17.82 9 29 47 48 53
8 John Jay EF 201 23:41.46 1:58:27.31 4:27.53 22 35 39 40 65 71 74
9 Saranac 206 23:52.56 1:59:22.80 5:23.28 16 37 41 45 67 69 75
10 Rye 215 24:00.68 2:00:03.42 4:37.81 8 43 49 57 58 60 66
11 Molloy 234 24:16.27 2:01:21.34 2:37.53 34 38 52 54 56
12 Spellman 292 25:57.30 2:09:46.54 5:27.08 23 63 64 70 72 76 81
13 Millbrook 397 33:39.37 2:48:16.86 10:47.85 73 79 80 82 83 84
==============================================================================================================
Name Team Time Points
==============================================================================================================
1 Gess, Briana Haddonfield 18:22.6 1
2 Ketchum, Ella Poly Prep 20:18.2
3 Bugara, Grace Lakeland/Panas 20:25.0 2
4 Pennacchio, Caroline Briarcliff 20:29.4 3
5 Nagpaul, Sunjum Lakeland/Panas 20:34.3 4
6 Howard, Jillian Weston 20:35.8 5
7 Schroeter, Meg Haddonfield 20:38.0 6
8 Delzell, Brianna Bayport-Blue Point 20:42.6 7
9 Weiner, Natalie Rye 20:50.4 8
10 Kyle, Maggie Nyack 20:50.9 9
11 Lynch, Lauren Haddonfield 20:53.5 10
12 Haley, Anna Haddonfield 20:54.1 11
13 Pressman, Jenna Lakeland/Panas 20:54.4 12
14 McCrudden, Natalie Haddonfield 20:57.0 13
15 Delzell, Madison Bayport-Blue Point 21:00.2 14
16 Bombassei, Devon Briarcliff 21:01.3 15
17 O'Connell, Elysha Saranac 21:24.2 16
18 Fonshell, Julia Haddonfield 21:34.4 17
19 Eglinton, Emma Weston 21:57.4 18
20 Smith, Claire Lakeland/Panas 21:59.9 19
21 Rao, Saroja Briarcliff 22:02.0 20
22 Delzell, Melody Bayport-Blue Point 22:03.2 21
23 Mosca, Sam John Jay EF 22:03.9 22
24 Anderson, Leah Spellman 22:07.4 23
25 McEwen, Ruby Haldane 22:12.9 24
26 Farrell, Taylor Haldane 22:14.1 25
27 Cibuls, Kathleen Bayport-Blue Point 22:14.8 26
28 Browning-Atkinson, Tess Bayport-Blue Point 22:15.0 27
29 Baisley, Paige Beacon 22:19.6
30 Strobl, Brigitte Bayport-Blue Point 22:20.0 28
31 Jones, Louise Nyack 22:23.3 29
32 Phillips, Kate Haldane 22:29.2 30
33 Elwood, Blake Briarcliff 22:32.8 31
34 Rickles, Molly Briarcliff 22:33.1 32
35 Aurandt, Julia Bayport-Blue Point 22:35.2 33
36 Roberts, Mikayla Molloy 22:38.0 34
37 Dillmann, Erin John Jay EF 22:54.2 35
38 Gostovich, Alexa Haddonfield 22:56.8 36
39 Cerne, Abby Saranac 23:12.4 37
40 Armogan, Michelle Molloy 23:17.3 38
41 Geary, Janet John Jay EF 23:21.9 39
42 Williams, Rachel John Jay EF 23:36.2 40
43 Miner, Lydia Saranac 23:42.2 41
44 Angelucci, Katrina Weston 23:47.5 42
45 Flores-reninger, Clara Onteora 23:47.7
46 Stern, Julia Rye 23:55.7 43
47 Keane, Victoire Weston 23:57.2 44
48 Rubin, Natalie Onteora 24:11.9
49 Haley, Faith Saranac 24:16.7 45
50 Stowell, Abbey Haldane 24:18.0 46
51 Palacios, Kaitlyn Nyack 24:22.1 47
52 Cole, Allison Nyack 24:25.0 48
53 Logue, Anjali Rye 24:26.8 49
54 Bueti, Vanessa Lakeland/Panas 24:40.2 50
55 Lambrecht, Izzy Weston 24:45.9 51
56 Schmauch, Maddie Spackenkill 24:55.2
57 Fata, Gabrielle Molloy 25:01.7 52
58 Hutchins, Celia Nyack 25:08.8 53
59 Woods, MaryEllen Molloy 25:09.1 54
60 Morzano, Isabella Weston 25:09.4 55
61 Tracey, Amanda Molloy 25:15.5 56
62 Kanno, Hanae Rye 25:22.5 57
63 Li, Christina Spackenkill 25:24.3
64 McNiff, Janie Rye 25:28.2 58
65 Parker, Hadley Weston 25:29.9 59
66 Davis, Rachel Rye 25:49.7 60
67 Ricketts, Samantha Haldane 25:58.2 61
68 Common, Melissa Spackenkill 26:03.8
69 Nadler, Jamie Briarcliff 26:08.2 62
70 Mota, Rebecca Spellman 26:12.7 63
71 Pearson, Elisabeth Poly Prep 26:16.2
72 Wilkens-Kelley, Ti'Yann Spellman 26:19.2 64
73 McGovern, Kerri John Jay EF 26:31.4 65
74 McGowan, Jackalynn Rye 26:31.8 66
75 Dandrow, Gabby Saranac 26:47.5 67
76 Hughs, Cassie Onteora 27:00.4
77 Hopkins, Emily Lakeland/Panas 27:06.6 68
78 Thew, Grace Saranac 27:27.3 69
79 Bowers, Luana Spellman 27:33.1 70
80 Ermo, Sam John Jay EF 27:33.4 71
81 Salazar, Tania Spellman 27:34.5 72
82 Selmlon, Sandhya Millbrook 27:46.8 73
83 Ecker, Natasha John Jay EF 28:11.6 74
84 Steinberg, Samantha Poly Prep 28:24.0
85 Reed, Jamilyah Beacon 28:35.8
86 Threlkeld, Nataleigh Saranac 28:41.2 75
87 Graves-Parker, Tori Spellman 29:08.4 76
88 gray, anna John A Coleman 29:13.9
89 Kluger, Gabriella Lakeland/Panas 29:56.3 77
90 Good, Serene Beacon 30:08.3
91 Olsen, Julia Haldane 31:39.1 78
92 Cabrera, Lupita Millbrook 33:13.8 79
93 Selmlon, Anjouli Millbrook 33:15.5 80
94 Morgan, Safia Spellman 34:26.0 81
95 Rosi-Marshall, Mathilde Millbrook 35:26.3 82
96 Sosa, Rosario Millbrook 38:34.7 83
97 covert, colleen Millbrook 42:48.8 84
Girls' 5000 Meters (Varsity II)
Team Scores
==============================================================================================================
Rank Team Score Avg Total Spread 1 2 3 4 5 *6 *7
==============================================================================================================
1 Guilderland 34 20:06.21 1:40:31.06 1:17.21 1 4 7 9 13 15 17
2 Randolph 62 20:33.89 1:42:49.49 59.76 6 10 12 16 18 23
3 Princeton 114 21:18.68 1:46:33.44 1:22.67 11 20 24 29 30 31 40
4 North Rockland 148 21:46.68 1:48:53.41 3:12.37 2 22 38 42 44 49 65
5 St. John the Baptist 156 21:48.70 1:49:03.51 3:30.34 3 21 35 46 51 55 61
6 Miller Place Girls 175 22:12.53 1:51:02.69 2:53.88 14 27 36 41 57 66 88
7 Susan Wagner 232 22:55.46 1:54:37.32 1:23.35 33 43 48 52 56 63 68
8 Port Jervis 257 23:11.17 1:55:55.90 6:32.64 5 19 64 71 98
9 West Islip Girls 261 23:13.40 1:56:07.04 2:56.85 28 50 53 54 76 86 94
10 Bellport Girls 282 23:27.60 1:57:18.01 5:05.30 8 37 70 82 85 97 108
11 Teaneck 288 23:37.67 1:58:08.37 3:20.64 25 59 60 67 77 83
12 Tottenville 302 23:47.68 1:58:58.44 2:17.60 39 47 62 74 80 84 99
13 Wallkill Valley 303 23:44.40 1:58:42.04 3:21.78 26 45 72 79 81 92 102
14 Eastchester 346 24:22.28 2:01:51.44 4:01.18 34 69 73 75 95 100 101
15 Red Hook 407 25:13.66 2:06:08.31 2:23.30 58 78 87 91 93 96 104
16 Rye Neck 432 26:46.49 2:13:52.49 9:44.55 32 89 90 109 112 113 115
17 Friends Seminary 531 27:59.50 2:19:57.50 1:49.20 103 105 106 107 110 111 114
==============================================================================================================
Name Team Time Points
==============================================================================================================
1 Burns, Emily Guilderland 19:26.8 1
2 Harris, Alexandra North Rockland 19:37.0 2
3 McCormack, Kate St. John the Baptist 19:40.1 3
4 Bini, Emily Guilderland 19:49.8 4
5 Quarshie, Kaylah Port Jervis 19:53.1 5
6 Thomson, Margaret Randolph 19:57.5 6
7 Forman, Sarah Guilderland 20:04.6 7
8 Jno-Charles, Mariah Bellport Girls 20:09.5 8
9 Fanshawe, Olivia Guilderland 20:26.2 9
10 Harsch, Carole Randolph 20:31.1 10
11 Sutton, Mary Princeton 20:33.3 11
12 McSorley, Nora May Randolph 20:35.2 12
13 Jourdin, Alyssa Guilderland 20:44.0 13
14 Nolan, Laura Miller Place Girls 20:46.6 14
15 Hoffmann, Jen Guilderland 20:46.9 15
16 Olson, Brooke Randolph 20:48.6 16
17 Miceli, Rebecca Guilderland 20:54.7 17
18 Gihorski, Kate Randolph 20:57.3 18
19 Fuller, Brittany Port Jervis 21:03.8 19
20 Bond, Julie Princeton 21:06.2 20
21 Endres, Erin St. John the Baptist 21:08.1 21
22 Tantillo, Claire North Rockland 21:12.0 22
23 Lansing, Elizabeth Randolph 21:13.3 23
24 Metzheiser, Paige Princeton 21:15.6 24
25 Randolph, Olivia Teaneck 21:24.0 25
26 Lame, Ally Wallkill Valley 21:35.2 26
27 Barreca, Laura Miller Place Girls 21:37.4 27
28 Catalano, Brooke West Islip Girls 21:42.3 28
29 Eikelberner, Emma Princeton 21:42.6 29
30 Trenholm, Izzy Princeton 21:56.0 30
31 Mialhe, Lou Princeton 21:59.7 31
32 Hanson, Chloe Saugerties 22:00.2
33 Vinzons, Cayla Rye Neck 22:00.5 32
34 parrelle, nicole Susan Wagner 22:09.2 33
35 Caliendo, Heather Eastchester 22:11.6 34
36 Fiorillo, Emily St. John the Baptist 22:14.2 35
37 Betterbed, Domenique Miller Place Girls 22:16.5 36
38 Iadicicco, Isabella Bellport Girls 22:24.7 37
39 Torpey, Aida North Rockland 22:33.1 38
40 Riccardelli, Lauren Tottenville 22:35.8 39
41 klebanov, sarah Princeton 22:41.5 40
42 Guevara, Siara Miller Place Girls 22:41.8 41
43 Stephens, Kailee North Rockland 22:42.1 42
44 eng, kassidy Susan Wagner 22:46.3 43
45 O'Grady, Kylie North Rockland 22:49.4 44
46 murphy, casey Wallkill Valley 22:49.7 45
47 Petit, Emma Trinity School 22:50.6
48 Fielder, Kelly St. John the Baptist 22:50.9 46
49 Ryan, Lucia Trinity School 22:52.1
50 Graci, Jessica Tottenville 22:53.9 47
51 mellian, amnanda Susan Wagner 22:58.7 48
52 Sayre, Alexa North Rockland 23:07.7 49
53 Bove, Alyssa West Islip Girls 23:09.7 50
54 Fiorillo, Annie St. John the Baptist 23:10.4 51
55 bolusi, giaana Susan Wagner 23:10.7 52
56 O'Connor, Krista West Islip Girls 23:12.5 53
57 Iasparo, Amanda West Islip Girls 23:23.6 54
58 Vullo, Giulianna St. John the Baptist 23:29.9 55
59 yip, christina Susan Wagner 23:32.6 56
60 Barreca, Nicole Miller Place Girls 23:40.5 57
61 Michaelides, Mia Red Hook 23:43.0 58
62 Gavilanes, Nicole Teaneck 23:44.7 59
63 Browne, Assata Teaneck 23:57.4 60
64 Schleier, Allison St. John the Baptist 23:57.7 61
65 Santorelli, Allison Tottenville 24:01.7 62
66 hagemann, jane Susan Wagner 24:04.2 63
67 Otto, Cheyenne Port Jervis 24:04.5 64
68 Garcia, Maria North Rockland 24:05.4 65
69 Barreca, Jackie Miller Place Girls 24:07.2 66
70 White, Kayla Teaneck 24:17.8 67
71 oakes, leeanna Susan Wagner 24:20.0 68
72 Yun, Christina Eastchester 24:20.3 69
73 Feist, Julia Bellport Girls 24:26.2 70
74 Meyer, Chanel Port Jervis 24:29.1 71
75 Stecher, Patricia Wallkill Valley 24:32.1 72
76 Browne, Dakota Eastchester 24:32.6 73
77 Giardina, Theresa Tottenville 24:33.8 74
78 Tani, Mariella Eastchester 24:34.4 75
79 Horan, Shannon West Islip Girls 24:39.2 76
80 Perez, Dejaney Teaneck 24:44.7 77
81 McCann, Briana Red Hook 24:47.4 78
82 Gec, Ashlyn Wallkill Valley 24:48.3 79
83 bernabe, angela Tottenville 24:53.4 80
84 Bustamante, Brielle Wallkill Valley 24:57.0 81
85 Papol, Lexi Bellport Girls 25:03.1 82
86 James, Toni Teaneck 25:08.1 83
87 smerina, Rosemarie Tottenville 25:12.3 84
88 Smith, Merin Bellport Girls 25:14.8 85
89 Bavaro, Erica West Islip Girls 25:26.3 86
90 Patsey, Emma Red Hook 25:33.2 87
91 Gianfortone, Julia Miller Place Girls 25:37.7 88
92 Brennan, Kate Rye Neck 25:42.8 89
93 O'Day, Kiara Rye Neck 25:52.3 90
94 Zulch, Jessica Red Hook 25:58.6 91
95 Corti, Gabrielle Wallkill Valley 25:59.5 92
96 Sagerman, Alison Red Hook 26:06.3 93
97 Mercurio, Sara West Islip Girls 26:12.3 94
98 Cruz, Shannon Eastchester 26:12.8 95
99 Bruno, Kia Red Hook 26:14.9 96
100 Kuebler, Celine Bellport Girls 26:16.7 97
101 Kruszewski, Taylor Port Jervis 26:25.7 98
102 Kay, emma Tottenville 26:37.4 99
103 Watson, Eleanor Eastchester 26:44.2 100
104 Iwagami, Lisa Eastchester 26:46.7 101
105 Corrado, Ashley Wallkill Valley 26:59.4 102
106 Flores, Isabella Friends Seminary 27:09.9 103
107 Guerrino, Nancy Red Hook 27:29.6 104
108 Bhotia, Tsejin Friends Seminary 27:55.4 105
109 Reece, Bless Friends Seminary 27:56.1 106
110 skibeli, isa Friends Seminary 27:57.1 107
111 Curcio, Grace Bellport Girls 28:08.7 108
112 Smith, Madison Saugerties 28:12.2
113 Drace, Erin Rye Neck 28:32.1 109
114 Aronson, Hailey Friends Seminary 28:59.1 110
115 Wootton, Carley Friends Seminary 29:28.1 111
116 tejeida, yohabet Rye Neck 31:45.0 112
117 Lynch, Catie Rye Neck 31:51.0 113
118 Robson, Charlotte Friends Seminary 33:02.0 114
119 Yang, Amber Rye Neck 34:00.4 115
Girls' 5000 Meters (JV I)
Team Scores
==============================================================================================================
Rank Team Score Avg Total Spread 1 2 3 4 5 *6 *7
==============================================================================================================
1 Guilderland 17 22:07.23 1:50:36.16 1:57.71 1 2 3 5 6 8 10
2 Princeton 50 23:36.52 1:58:02.62 2:17.27 4 9 11 12 14 15 17
3 Tottenville 117 26:49.51 2:14:07.55 1:41.14 18 22 24 26 27 37 38
4 Susan Wagner 131 27:01.06 2:15:05.29 4:49.52 13 19 25 33 41
5 West Islip Girls 143 27:40.35 2:18:21.78 6:04.34 16 20 28 31 48 49 53
6 Rye 171 28:36.37 2:23:01.85 3:37.40 21 29 32 44 45 54
7 Lakeland/Panas 172 28:42.33 2:23:31.66 4:29.21 23 30 34 35 50
8 Eastchester 183 28:43.19 2:23:35.99 9:05.96 7 36 43 46 51 52 56
9 Bellport Girls 223 30:43.08 2:33:35.44 5:57.98 39 40 42 47 55 57
==============================================================================================================
Name Team Time Points
==============================================================================================================
1 Fish, Christine Guilderland 20:57.5 1
2 Miceli, Erin Guilderland 21:41.8 2
3 Poisel, Bridget Haddonfield 22:01.2
4 Myers, Christine Guilderland 22:15.4 3
5 Zahn, Sophia Princeton 22:27.7 4
6 Ermolenko, Mia Guilderland 22:46.5 5
7 O'Brien, Brenna Guilderland 22:55.2 6
8 Frokic, Eleanora Eastchester 22:55.6 7
9 Capuano, Anna Guilderland 23:03.4 8
10 Walker, Annie Princeton 23:06.2 9
11 paul, kaitlyn Guilderland 23:21.9 10
12 Hartmanshenn, Annefleur Princeton 23:22.4 11
13 Grey, Autumn Miller Place Girls 24:15.7
14 Bentch, Evelyn Princeton 24:21.5 12
15 tsuei, vivian Susan Wagner 24:28.1 13
16 Waldron, Jaclyn North Rockland 24:36.3
17 McClane, Monica Haddonfield 24:40.0
18 Crews, Rebekah St. John the Baptist 24:42.7
19 Watsky, Amy Princeton 24:45.0 14
20 Hauschild, Maia Princeton 24:46.3 15
21 Thornquist, Wylie Haldane 24:47.7
22 Lopez, Kiera Miller Place Girls 24:56.0
23 Lettieri, Erin West Islip Girls 24:58.2 16
24 Miekely, Caoline Miller Place Girls 25:21.9
25 Casey, Rebecca Princeton 25:38.7 17
26 Malkowski, Juliet Princeton 25:43.8
27 Adragna, Tristiana Tottenville 25:45.9 18
28 Taylor, Chloe Princeton 25:57.9
29 eng, jody Susan Wagner 26:00.9 19
30 Seltzer, Lena West Islip Girls 26:10.5 20
31 McGuinness, Patricia St. John the Baptist 26:24.5
32 Whiteside, Ellen Princeton 26:33.6
33 Murphy, Sophie Rye 26:36.2 21
34 Bartley, Emily Tottenville 26:46.0 22
35 Ramaswamy, Jothi Lakeland/Panas 26:52.1 23
36 Finnegan, Laura Tottenville 26:55.8 24
37 cahill, shannon Susan Wagner 26:58.9 25
38 Tucker, Clara Miller Place Girls 27:07.5
39 Evelyn, Anyssa North Rockland 27:10.2
40 Mackiewicz, Karolina Tottenville 27:13.0 26
41 Caba, Melanie North Rockland 27:17.7
42 Carnabuci, Sophia Haldane 27:18.0
43 Martin, Elizabeth Tottenville 27:27.1 27
44 Skibinski, Ashley West Islip Girls 27:57.8 28
45 Aoki, Minori Rye 28:00.2 29
46 Bucolo, Mikayla Lakeland/Panas 28:10.5 30
47 Bevan, Meghan West Islip Girls 28:13.0 31
48 Hann, Stephanie St. John the Baptist 28:18.0
49 Wang, Jenny Rye 28:18.3 32
50 cheung, sophia Susan Wagner 28:20.1 33
51 Moore, Angelique Saranac 28:21.3
52 Hill, Cayci Lakeland/Panas 28:29.2 34
53 Esteves, Naomi Lakeland/Panas 28:38.7 35
54 DeLorenzo, Claudia Eastchester 28:39.7 36
55 ust, Brianna Tottenville 28:45.4 37
56 Bradley, Caroline Tottenville 28:54.4 38
57 Gennusa, Alyssa Bellport Girls 28:55.1 39
58 Johnson, Emma Bellport Girls 29:14.2 40
59 eldorr, dana Susan Wagner 29:17.6 41
60 Mangano, Julianna Tottenville 29:19.6
61 Fleurial, Elsa Princeton 29:25.9
62 Queen, Montana Bellport Girls 29:33.1 42
63 Mancuso, Lea Eastchester 29:36.5 43
64 Dempsey, Lauren Rye 29:53.8 44
65 Ackert, Haley Rye 30:13.6 45
66 Prezioso, Victoria Eastchester 30:22.8 46
67 Devito, Kaitlyn Bellport Girls 31:00.1 47
68 Chiusa, Karrina West Islip Girls 31:02.5 48
69 Cummings, Jordyn West Islip Girls 31:03.3 49
70 Vivanco, Lourdes Lakeland/Panas 31:21.3 50
71 Einsweiler, Gaelle Princeton 31:33.9
72 mirmohammed, zahra Eastchester 32:01.6 51
73 Conti, Kristin Eastchester 32:45.7 52
74 Santangelo, Samantha West Islip Girls 33:33.4 53
75 Maloney, Fiona Rye 33:37.3 54
76 Hughes, Amanda Bellport Girls 34:53.1 55
77 Koon, Lizzy West Islip Girls 36:29.5
78 Giammarella, Lauren Eastchester 36:48.2 56
79 Caruso, Emily Bellport Girls 37:31.8 57
80 Morris, Ilana Eastchester 38:18.4
81 McClain, Bria Rye Neck 38:27.8
Like·Comment·Share·E-mail·140545 views
|